O Jøtul Studio
O firmie Jøtul Group
Oferta firmy
Promocja
Kominy
Galeria
Salon Lewobrzeże
Salon Prawobrzeże
Kontakt
Kominy

Zajmujemy się kompleksową obsługą Klientów w zakresie sprzedaży i montażu dwuściennych kominów stalowych kwasoodpornych i żaroodpornych, wsadów kominowych , systemowych kominów ceramicznych oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów.

Jesteśmy przedstawicielem firm : SCHIEDEL oraz  WOBEX


                         

                                                 

Firma SCHIEDEL jest największym i najnowocześniejszym producentem systemów kominowych w Europie. Jako lider na rynku systemów kominowych oferuje kompletną paletę produktów, która kompleksowo rozwiązuje każdy techniczny problem komina. Schiedel to gwarancja najwyższego stopnia funkcjonalności i bezpieczeństwa w odprowadzaniu spalin. Potwierdza to 30 letnia gwarancja udzielona na produkty.

Nazwa Schiedel to przede wszystkim synonim systemów kominowych nowej generacji.


W OFERCIE :

System kominowy Schiedel PRO Advance to rewolucyjne rozwiązanie w technice kominowej i absolutna nowość w palecie produktów firmy Schiedel. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na stworzenie komina o unikalnych parametrach użytkowych. Serce komina stanowi najwyższej jakości, technicznie perfekcyjna, profilowana rura ceramiczna o długości 1,33 m.


Schiedel PRO ADVANCE to uniwersalny system kominowy, który ma zastosowanie przy odprowadzaniu spalin z urządzeń na paliwa stałe, ciekłe i gazowe, przy niskich oraz wysokich temperaturach gazów wylotowych.Uniwersalne i szczególnie przydatne systemy kominowe. Zastosowanie dla paliw stałych, ciekłych, gazowych, niskich oraz wysokich temperatur gazów wylotowych.Firma WOBEX jest producentem kominów i wkładów kominowych ze stali kwasoodpornych, oraz żaroodpornych łączonej technologią spawania plazmowego.
Stosowane obecnie nowoczesne, o wysokiej sprawności, urządzenia grzewcze wytwarzają spaliny o niskiej temperaturze. Cykliczna praca urządzeń powoduje niedogrzanie kominów ceramicznych, które mając dużą masę własną nie są w stanie nagrzać się do temperatury powyżej punktu rosy. Prowadzi to do skraplania spalin na ściankach komina i tworzenia się agresywnego kondensatu niszczącego jego ściany.

Wszystkie elementy, które mają kontakt ze spalinami są spawane liniowo technologią plazmową. Argon stosowany w tym procesie wyklucza możliwość utleniania się stali pozwala również osiągnąć bardzo dobrą szczelność i gładkość powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych.

Tylko komin (wkład) ze stali kwasoodpornej, - dzięki bardzo małej pojemności cieplnej - pozwala na szybkie ogrzanie się ścianek komina do temperatury powyżej punktu rosy, a tym samym właściwą (suchą) jego pracę.

Firma działa na rynku od 1991 roku co gwarantuje klientom  wysoką jakość produktu,  konkurencyjne ceny, a także krótkie terminy realizacji.


W OFERCIE :


SYSTEM WKŁADÓW KOMINOWYCH WYSOKOTEMPERATUROWYCH

System ten służy do odprowadzenia spalin z urządzeń gazowych i olejowych, oraz z plenisk opalanych paliwami stałymi. System składa się z gładko ściennych rur i części formowanych z wysokostopowej austenicznej stali szlachetnej, stal 1.4404 o grubości od 0,8mm - 1mm odpornej przeciw korozji międzykrystalicznej. Wszystkie elementy są spawane plazmowo spawem wzdłużnym. Cienkościenne rury wsadowe dzięki szybkiemu nagrzewaniu się gwarantuje dużą rozciągliwość, przez co w fazie rozruchu palenisk unika się tworzenia skroplin. Straty ciepła na skutek chłodzenia źródła ciepła przy włączeniu paleniska minimalizowane są przez szybkie stygnięcie . Powoduje to zaoszczędzenie paliwa, a także obniża niekorzystny wpływ paleniska na środowisko.


SYSTEM DWUŚCIENNY WYSOKOTEMPERATUROWY

System ten składa się z wysokowęglowej stali szlachetnej z silikatową izolacją cieplną o podwyższonej wytrzymałości na temperaturę. Zastosowana jakość materiałowa powłoki wewnętrznej (materiał DIN 1.4404) i zewnętrznej (materiał 1.4301) gwarantuje długą trwałość. Izolacja glino-krzemiankowa ( grubość izolacji 35 mm). System ten nadaje się więc do następujących obszarów zastosowania:

·  Budownictwo mieszkaniowe

·  Budownictwo przemysłowe

·  Wewnątrz i na zewnątrz budowane instalacje

·  Wolnostojące instalacje kominoweSYSTEM PRZYŁĄCZENIOWY Z BLACHY STALOWEJ 2 MM

Rury i kolana dymowe tego systemu mają zastosowanie przy odprowadzaniu spalin z pieców opalanych paliwami stałymi i z wkładów kominkowych. Wykonane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości na temperaturę spalania. Grubość blachy wynosi 2 mm. Poszczególne elementy łączone są przez włożenie jednego elementu o wymiarze nominalnym w drugi roztłoczony element. Rury łączone są wzdłużnie technologią spawania plazmowego.

10000000101000001111000011111111100010001111000010001000100010001000100010000000100010001000000011000000110000001000100010001000
O Jøtul StudioO firmie Jøtul GroupOferta firmyPromocjaKominyGaleriaSalon LewobrzeżeSalon PrawobrzeżeKontakt